Zawody pływackie etapu wojewódzkiego

Dnia 15.03.2018 na pływalni miejskiej Nawa w Skierniewicach odbyły się zawody pływackie etapu wojewódzkiego w ramach rywalizacji Szkolnego Związku Sportowego. Dzięki zwycięstwom na etapie miejskim i rejonowym uczennice z gimnazjum i ich młodsi koledzy i koleżanki ze szkoły podstawowej uczestniczyli w rywalizacji sportowej. Na wyniki ostatecznej klasyfikacji sportowej Igrzysk Szkół składały się biegi sztafetowe 6x25m stylem dowolnym szkoły podstawowe, 6x50m stylem dowolnym gimnazja oraz konkurencje indywidualne: 50m stylem motylkowym, 50m stylem grzbietowym, 50m stylem klasycznym, 50m stylem dowolnym. Rywalizacja sportowa rozpoczęła się od szkół gimnazjalnych. Zawodniczki z naszej szkoły zaprezentowały się bardzo dobrze i w ostatecznej klasyfikacji zajęły wysoką IV pozycję.

Opiekunowie: M. Sarna, K. Szczepaniak, A. Zakrzewski.

Zawodniczki gimnazjum wystąpiły w następującym składzie:

Weronika Zalewska, Zuzanna Filipiak, Zuzanna Magdziarz, Wiktoria Czapnik, Weronika Korzeniewska, Oliwia Węgrzynowicz, Zuzanna Jędrzejczak.

,,II siła województwa łódzkiego” tak w skrócie można opisać rywalizację pływaków Szkoły Podstawowej nr 9 w Skierniewicach. Zawodnicy i zawodniczki reprezentujący naszą szkołę zaprezentowali się znakomicie. Pływacy jak i pływaczki po rywalizacji sztafet na dystansie 6x25m stylem dowolnym zajmowali III miejsce. Jednak dzięki bardzo dobrym startom indywidualnym i wszechstronności naszych pływaków ostatecznie zawodnicy oraz zawodniczki zajęli II pozycję w klasyfikacji sportowej Igrzysk Szkół Podstawowych.

Zawodniczki szkoły podstawowej wystąpiły w następującym składzie:

Inez Sarna, Oliwia Zakrzewska, Paulina Dudek, Pola Drążkiewicz, Julia Furmańska, Joanna Świderska, Nadia Lipowska.

Zawodnicy szkoły podstawowej wystąpili w następującym składzie:

Jarosław Jankiewicz-Delgado, Michał Brodowski, Gracjan Kostański, Kubisiak Tomasz, Jakub Lesiński, Kamil Goździk.

Reprezentantom naszej szkoły gratulujemy dobrych wyników sportowych i życzymy powodzenia w kolejnych startach!