Ogólnopolski Finał Czwartków Lekkoatletycznych Łódź 2018

W dniach 16-17.06.2018 na stadionie AZS-u w Łodzi odbyły się finały zawodów lekkoatletycznych z serii Czwartków Lekkoatletycznych. Rywalizację sportową toczyli najlepsi zawodnicy wyłonieni we wcześniejszych eliminacjach – finałach miejskich. Byli to chłopcy i dziewczęta z roczników 2007, 2006, 2005. Nie zabrakło tam oczywiście reprezentantów naszej szkoły. Wczesnym rankiem do Łodzi wyruszyły dwie reprezentantki: Inez Sarna oraz Amelia Wieczorek. Był to ich debiut w zawodach lekkoatletycznych tej rangi.

Jako pierwsza do rywalizacji przystąpiła Inez. Wystartowała w swej szlagierowej konkurencji – bieg na 300 m.  Nasza zawodniczka, zaprezentowała się znakomicie wygrywając swoja serię z czasem 50,49 s. Wynik ten uplasował ją ostatecznie na 9 pozycji w Polsce. Do finałowej serii zabrakło jedynie 0,37 s.

Nieco później swoją rywalizację rozpoczęła starsza z zawodniczek – Amelia Wieczorek. Nasza sprinterka zaprezentowała swoje umiejętności w biegu na dystansie 60 m. Amelia zajęła II miejsce w swojej serii, a ostatecznie 28 pozycję z wynikiem 8,89 s.

Zawodniczkom gratulujemy wysokich wyników sportowych i życzymy powodzenia w przyszłych startach.

Opiekunowie: K. Ciszewski, K. Szczepaniak.

Dostępność