Laureaci 35. edycji XXXV Międzynarodowego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej w Słupsku!

Kamila Marat z klasy 8b i Jej brat Dawid Marat zostali laureatami Międzynarodowego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży w kategorii prozy. Konkurs polegał na napisaniu kilku prac pisemnych lub kilku wierszy oraz wysłaniu ich do Gimnazjum nr 2 im. Jana Twardowskiego w Słupsku.

Na konkurs nadesłano łącznie 8695 zestawów wierszy, opowiadań i prób dramatycznych z 561 szkół podstawowych, gimnazjów i ponadgimnazjalnych z całej Polski, Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Litwy i Ukrainy. Prace, jak to określili członkowie komisji jury, były poruszające i ujęły  serca. Kamila i Dawid zostali zaproszeni wraz z rodzicami i nauczycielem prowadzącym na uroczystą galę wręczenia nagród do Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku dnia 27 maja 2019 r.

            Kamila otrzymała także wyróżnienie w kategorii poezji za wiersze: „Wolontariuszka”, „Kobieta” i „Kobieta z pazurem”.  Wyróżnienie w kategorii prozy zdobyła jeszcze uczennica naszej szkoły Zuzanna Dyrała z klasy 6c, której opiekunem była pani Joanna Jaworska-Cichal.

            To wielki sukces uczniów naszej szkoły, a tym samym duma dla naszej całej społeczności szkolnej! Cenne są Wasze starania i pasja! Serdecznie gratulujemy!

                                                                                                                      

Katarzyna Roszkowska-Żydowo

Dostępność