Wycieczka do Warszawy klas VIC I VF

Dnia 30 stycznia 2020 roku wraz z paniami wychowawczyniami Ewą Adamką, Iwoną Mandziej, Mileną Kamińską i Beatą Kowalczyk wybraliśmy się na wycieczkę szkolną do Warszawy. W wycieczce brały udział klasy VIC i VF

Zwiedzanie Warszawy rozpoczęliśmy od wizyty w kościele Przemienienia Pańskiego (na ul. Miodowej), gdzie oglądaliśmy ruchomą szopkę. 

Przez wielu uznawaną za kultową, odwiedzaną każdego roku przez ok. 60.000 osób! To najstarsza ruchoma szopka w Warszawie, powstała w 1948 roku.

Później zwiedzaliśmy Zamek Królewski. Wnętrze budynku podziwialiśmy słuchając opowieści przewodnika. Następnie udaliśmy się na Plac Piłsudskiego, by zobaczyć Grób Nieznanego Żołnierza. Zwiedziliśmy też Stare Miasto. Widzieliśmy Kolumnę Zygmunta, Pomnik Syrenki. Wycieczka była bardzo udana. Zobaczyliśmy wiele interesujących miejsc. Panowała miła atmosfera. Zrobiliśmy sporo pamiątkowych zdjęć. Pomimo zmęczenia oraz oszołomienia natłokiem wrażeń byliśmy zadowoleni. Mam nadzieję, iż ponownie odwiedzimy to wspaniałe miejsce.


Jan Kowalczyk – uczeń klasy VIC

 

 

Dostępność