Projekt edukacyjno-społeczny UNICEF „To Działamy”

Uczniowie klasy 8c pod kierunkiem p. Doroty Owczarek i p. Doroty Jaroń od września biorą udział w projekcie edukacyjno-społecznym UNICEF „To Działamy” w obszarze „Ekologia i ochrona środowiska”. Naszym celem jest edukacja środowiska lokalnego, nagłośnienie i wprowadzenie w życie rozwiązań, które ograniczą lub zniwelują generowane przez nas ludzi zanieczyszczenie.

Poprzez nasze działania chcemy wpłynąć na rezygnację z pewnych przyzwyczajeń, jak np. nieograniczonego korzystania z plastiku w życiu codziennym. Z pewnością jest to wyzwaniem i w dodatku takim które wymaga od nas więcej pracy i uwagi. Ale niewątpliwie ma ogromne znaczenie. Dlatego warto postarać się trochę bardziej i znaleźć sposób na wprowadzenie eko – zmian w swoim życiu.

W naszej pracy przyświeca nam myśl: „PLASTIK JEST ZŁY SAM W SOBIE. LUDZIE STWORZYLI KULTURĘ MARNOTRASTWA, OPIERAJĄCĄ SIĘ NA PRZEDMIOTACH JEDNORAZOWEGO UŻYTKU”(Will Mc Callum)
Każdemu z nas zdarzyło się spacerować w parku czy w lesie i zauważyć stertę śmieci. Albo pływać w morzu razem z ławicą pustych plastikowych butelek lub foliówek. Dlatego coraz częściej czujemy potrzebę przeciwdziałania zanieczyszczeniu naszej planety.

 
   

1. ZIEMIA NIE POWINNA BYĆ ŚMIETNIKIEM!
2. GDYBY ZIEMIA MOGŁA MÓWIĆ, TO PEWNIE KRZYCZAŁABY Z ROZPACZY!
3. DBAJĄC O PLANETĘ, DBASZ O PRZYSZŁOŚĆ SWOJĄ I PRZYSZŁYCH POKOLEŃ!
4. ŚRODOWISKO PONAD WSZYSTKO!
5. OKAŻ KULTURĘ I CHROŃ NATURĘ!
6. KILKA CHWIL UŻYWANIA NIE JEST WARTE 500 LAT ROZKŁADANIA!
7. ZIEMIA TO DOM, A NIE ŚMIETNIK!

Musimy wejść w życie „mniej plastikowe”. Wystarczy tylko zmienić swoje codzienne nawyki np.: zaopatrzyć się w butelkę na wodę, płócienną torbę na zakupy, odpowiednio segregować śmieci lub uszyć woreczki na owoce i warzywa wielokrotnego użytku. My już to wprowadziliśmy w życie i namawiamy Was do tego samego.

1. ZAMIAST FOLIÓWKI UŻYJ FIRANÓWKI!
2. MAŁYMI GESTAMI, MOŻEMY UCZYNIĆ, ŻE ZIEMIA BĘDZIE LEPSZA.
3. NOŚ SIĘ MODNIE I WYGODNIE W MATERIAŁOWEJ TORBIE.
4. W TORBIE Z MATERIAŁU ŻADEN OWOC SIĘ NIE SPOCI.
5. TOREBKA MATERIAŁOWA DO UŻYCIA WIELE RAZY GOTOWA.
6. BĄDŹ EKO! MYŚL GLOBALNIE! DZIAŁAJ LOKALNIE!

7. RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!!!

 

Dostępność