Światowy Dzień Wody

Światowy Dzień Wody to Święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ .

Tegoroczne przedsięwzięcie odbywało się w myśl hasła: “Zróbmy szum wokół wody”, które zostało zaprezentowane przy wejściu do szkoły.

Wszyscy wiemy, że wody pitnej brakuje setkom milinów ludzi.

Dzień Wody to dobry moment, by przypomnieć jak wielką rolę odgrywa woda, że trzeba ją szanować i jak wielkie zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów.

Oficjalnie obchody przypadają na dzień
22 marca.

W tym roku szkolnym uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9 przy współpracy nauczycieli i wychowawców po raz pierwszy przystąpili do współpracy z Polską Akcją Humanitarną, dzięki czemu otrzymali ciekawe materiały edukacyjne, plakaty i scenariusze zajęć.

Klasy I-III oraz kl.VI wykonały plakaty pod hasłem: “Zdrowa kropla wody”. Uczniowie klas IV c  i V b stworzyli film z hasłami promującymi picie wody.

W dniu szkolnych obchodów uczniowie klas I-III ubrani byli na niebiesko,  a także wykonali  symbole wody w postaci kropelki oraz każde dziecko otrzymało butelkę wody.

Uczniowie mogli obejrzeć gazetkę multimedialną w której zaprezentowali: Jak w naszym życiu niezbędna jest woda i w jaki sposób powinniśmy o nią dbać?

Na szkolnym holu  zostały wyeksponowane prace konkursowe  uczniów oraz pozyskane od sponsorów wody, butelki filtrujące oraz różnego rodzaju upominki, które posłużą jako nagrody za udział w konkursie. Koordynatorkami tegorocznej akcji Światowego Dnia Wody były Agnieszka Czarnota nauczyciel geografii oraz  Agnieszka Magdziarz pedagog specjalny.