Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych 2022/2023

Zanim przejdziesz do strony naboru elektronicznego
koniecznie obejrzyj film instruktażowy,
z którego dowiesz się jak krok po kroku przejść każdy z etapów,
w jaki sposób przygotować wniosek do szkoły, co dalej z nim zrobić itd.

 

Strona naboru elektronicznego: https://lodzkie.edu.com.pl/

 

Na stronie naboru jest również informacja o:

– ofercie szkół ponadpodstawowych

– statystykach

– terminach związanych z naborem

 

  1. 1. Po dokładnym zapoznaniu się z filmem instruktażowym logujemy się do systemu naboru elektronicznego wpisując otrzymany na kartce login i hasło. Po zameldowaniu trzeba zmienić hasło i zapisać je sobie. Od tej chwili sami panujecie nad swoimi danymi. Brak zameldowania się do systemu oznacza tylko, że hasło, które wpisujecie jest błędne! I macie naprawdę duży problem. 
  2. 2. Wypełniając wniosek najważniejsza jest pierwsza „preferencja”. Ważny jest oddział, do którego uczeń chce się dostać – nie szkoła. Zawsze staramy się dostać do wybranej klasy, a nie szkoły!
  3. 3. Nie wolno zostać tylko z jednym wybranym oddziałem! Co zrobić jeżeli w wyniku przeliczenia punktów nie zostanie uczeń zakwalifikowany
  4. 4. Wybierając oddział trzeba zwrócić uwagę na to, czy nie są wymagane dodatkowe badania lub sprawdziany kompetencji. W przypadku gdyby takie „badania” lub sprawdzian „kompetencji” nie poszedł po naszej myśli będzie można zmienić preferencje wyboru oddziału.
  5. 5. W przypadku poważnych pytań możliwy jest kontakt poprzez dziennik elektroniczny z p. Robertem Gruszewskim lub p. Hilarym Górskim.